System Martingale

System Martingale

System Martingale, strategia gry w ruletkę

System Martingale to jedna z najstarszych strategii gier hazardowych. Wymyślono go w XVIII wieku we Francji dla gry „orzeł czy reszka”, w których szansa na zwycięstwo wynosi 50%. Po krótkim czasie zastosowano go w grze ruletka, w której prawdopodobieństwo wypadnięcia czarwonego albo czarnego koloru jest również bliskie 50%. Należy do najbardziej popularnych strategii wśród wielu profesjonalnych graczy ruletki.

Podstawowe zasady systemu Martingale w grze w ruletkę

Podstawowe założenia tego systemu jest bardzo proste. Na początku stawiamy małą sumę np. 1€ na wybrany przez nas kolor (czarny albo czerwony). W przypadku wygranej, mamy już 2 euro, co oznacza zysk równy 1€. Jeżeli gracz przegra, to następną stawkę musi podwoić, np:

  • 1. Stawka na czarny kolor 1 euro ...wynik czerwone = przegrana
  • 2. Stawka na czarny kolor 2 euro ...wynik czerwone = przegrana
  • 3. Stawka na czarny kolor 4 euro ...wynik czerwone = przegrana
  • 4. Stawka na czarny kolor 8 euro ...wynik czerwone = przegrana
  • 5. Stawka na czarny kolor 16 euro ...wynik czerwone = przegrana

Do tej pory gracz postawił taką kwotę: 1+2+4+8+16=31€. Jeżeli gracz wygra stawiając 16€, to kasyno dołoży mu do tego kolejne 16€ i będzie miał w sumie 32€. Oznacza to 1€ zysku. Grę możemy zacząć od początku. Oczywiście nie musisz zaczynać gry od kwoty 1 euro. Dolną granicę startową możesz ustalić sobie sam.

Wady i zalety stosowania systemu Martingale w ruletce

Jeżeli dysponujemy niewyczerpanym źródłem kapitału to system Martingale oznacza pewną wygraną. Wadą tego systemu jest to, że w rzeczywistości gracz dysponuje skończoną ilością środków. I choć prawdopodobieństwo wystąpienia wielu przegranych z rzędu jest bliska zeru, to zawsze istnieje, a przy wykładniczo rosnących stawkach taka sytuacja miałaby dla gracza katastrofalne skutki. Dlatego właśnie przy strategii Martingale prawie na pewno oczekiwane przychody mają zrekompensować minimalne ryzyko przegranej. Jeżeli zdecydujesz się zagrać zgodnie z tą strategią, upewnij się że dysponujesz wysoką kwotą pieniędzy, abyś mógł pokonać wiekszą ilość kolejnych przegrywających rund.

Ruletka