Ruletki według rodzaju

Ruletki według rodzaju

Podstawowe wersje ruletki

Ze względu na swoją historię i popularność, ruletka nazywana jest królową gier kasynowych. Początki tej gry sięgają XVIII wieku, a wywodzi się ona z Francji. Oryginalna nazwa gry to „roulette”, co po francusku oznacza małe koło. Ruletkę znajdziesz we wszystkich kasynach wysokiej jakości, a w obecnych czasach możesz w nią zagrać również w każdym dobrym kasynie online za pomocą telefonu komórkowego.

Zanim jednak zaczniesz grać w ruletkę, zapoznaj się ze wszystkimi najważniejszymi pojęciami i zasadami gry w ruletkę. Ze względu na to, że znamy kilka rodzajów ruletki, to mogą wystąpić pewne różnice w tym obszarze. Wersje podstawowe obejmują ruletkę europejską, francuską i amerykańską.

Obecnie, prawdopodobnie najczęściej graną wersją gry na świecie jest ruletka z zasadami europejskimi. Jest bardzo podobna do ruletki francuskiej, ponieważ w obu tych grach na kole jest tylko jedno zero. Różnią się jedynie szczegółami. Podczas gdy w ruletce francuskiej tekst na stole do ruletki jest napisany po francusku, a krupier komunikuje się również w tym języku, to w ruletce europejskiej tekst jest napisany po angielsku, a krupier komunikuje się w języku kraju, w którym toczy się gra.

Trzecią, nie mniej znaną wersją omawianej gry jest ruletka amerykańska. Największą różnicą pomiędzy tą ruletką a ruletką europejską i francuską jest to, że zarówno na kole, jak i na stole ruletki znajduje się jedno dodatkowe pole. W ruletce amerykańskiej można obstawiać nie tylko 0, ale także 00. Dzięki dodatkowemu polu, przewaga kasyna wzrasta z 2,7% w ruletce europejskiej i francuskiej, do 5,26% w ruletce amerykańskiej. Pomimo tej istotnej i negatywnej dla graczy zmiany, ruletka amerykańska również ma swoje grono fanów.

Oprócz wspomnianych trzech wersji ruletki, w niektórych kasynach online można spotkać także inne tytuły, w których gra odbywa się na podstawie połączonych lub zupełnie innych zasad. Tak czy inaczej, to od Ciebie zależy, którą grę wybierzesz. Na tej stronie zaprezentowaliśmy kilka ciekawych rodzajów gier i zdecydowanie polecamy Ci ich spróbować. Możesz to zrobić całkowicie bezpłatnie, co pomoże Ci lepiej je poznać.

Ruletka