Gry z europejską wersją ruletki

Gry z europejską wersją ruletki

Przeczytaj też

Pokazać wszystkie artykuły

Klasyczna ruletka online

Ruletka online zasadniczo nie różni się od tradycyjnej ruletki dostępnej w tradycyjnych kasynach. Gracze obstawiają liczby, kolory lub grupy liczb, a następnie czekają, aż kulka wyląduje na określonej liczbie na kole ruletki. Jednak środowisko online ma kilka zalet. Przede wszystkim to wygoda. Gracze mogą grać w zaciszu własnego domu lub nawet w podróży za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Mają możliwość gry w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca, a także mogą skorzystać z różnorodnych bonusów i promocji oferowanych przez kasyna online.

Europejska ruletka

Nowoczesna ruletka powstała we Francji w XVIII wieku. Z biegiem czasu rozwinęła się i powstało kilka jej wersji, wśród których dominuje ruletka amerykańska, francuska i europejska. Wersje te, choć mają wiele cech wspólnych, różnią się pewnymi szczegółami i zasadami, które wpływają na szanse graczy na wygraną.

Ruletka europejska jest obecnie prawdopodobnie najpopularniejszym typem ruletki nie tylko w Europie, ale i na świecie. Ma wiele elementów wspólnych z wersją francuską, zwłaszcza pojedyncze zero na kole ruletki, które zmniejsza przewagę kasyna nad graczem. Jedną z charakterystycznych różnic jest język na stole do ruletki, gdzie zwykle jest to język angielski albo język ojczysty kraju, w którym grasz w ruletkę.

Ruletka