System Shauna

System Shauna

Istniejące systemy ruletkowe, które są wyprowadzone ze znanych reguł matematycznych, opierają się na teorii prawdopodobieństwa. System, który przedstawimy w tym artykule, jest inny. Został on opracowany przez Shauna – fantastycznego gracza ruletki, który pracował nad nim tak długo, aż udało mu się doprowadzić go do perfekcji.

Warto wspomnieć, że wielu graczy uważa ruletkowy system Shauna za dziwny, a gdzieniegdzie nawet nie jest traktowany nawet jako stretegia gry. Prawdą jest jednak to, że korzystanie z niego daje graczowi niewyobrażalną, aż 90% szansę na wygraną. Jak to możliwe? Po prostu.

System opiera się na wysokim prawdopobieństwie wygranej (9:1). Osiągniesz je w sposób następujący. Ruletka ma 37 pól. 36 liczb + 0. Naszym celem, przy korzystaniu z tego systemu, jest obstawienie 33 liczb i koloru za pomocą 66 żetonów w taki sposób, aby zostały tylko 4 wolne numery. Oznacza to, że przegrasz tylko jeśli wypadnie jeden z tych 4 numerów. Wygrywając w ten sposób zyskujesz 6 żetonów.

Jak grać w ruletkę korzystając z systemu Shauna?

  • 1. Na początku stawiamy 36 żetonów na kolor, na przykład na czerwony.
  • 2. Drugi krok to stawka 4 żetonów na liczby, nie graj jednak bezpośrednio na liczby. Stawkę skieruj na splity, czyli linie współdzielone przez pola z numerami. Żetony połóż tam, gdzie spotykają się następujące liczby tzn. (splity) 0-2, 8-11, 10-13, 17-20, 26-29, 28-31.
  • 3. Trzeci krok to trochę improwizacji, musisz umieścić po 2 żetony na 3 dowolnych numerach wybierając z następujących numerów: 4, 6, 15, 22, 24, 33, 35. Wybór należy do Ciebie.

Stawka całkowita wynosi 66 żetonów. Twoje pytanie pewnie zabrzmi, czy możliwa jest gra systemem Shauna progresywnym sposobem, czyli czy działa mnożenie stawek. Tak, jest to możliwe, ale pamiętaj zawsze aby pomnożyć wszystkie stawki, inaczej system traci sens.

Wady strategii Shauna

System Shauna w ruletce niesie ze sobą naprawdę wielkie prawdopodobieństwo wygranej, ale uwaga, wciąż nie jest ono równe 100% i właśnie w tych 10% ukrywa się jego słabość. Stawki są bowiem wysokie i przypadkowa seria porażek może znacznie wpłynąć na Twój budżet. Dlatego właśnie, radzimy ten system stosować tylko jako system dodatkowy, obok innych systemów ruletkowych. Wypróbuj go na przykład wtedy, gdy z poprzedzającej gry zostaną Ci żetony albo przy grze jednorazowej. Dobrze się również zastanów czy z systemu Shauna będziesz korzystać w ruletce amerykańskiej, która posiada aż dwa zera, co zmniejsza jego zyskowność.

Podsumowanie

Jeśli należysz do graczy, którzy chcą się bawić grą i wolą raczej pewność niż ryzyko, system Shauna, w kombinacji na przykład z systemem D’Alembert jest dla Ciebie świetnym wyborem. Korzystanie z niego wymaga jednak prawdziwej cierpliwości, a przede wszystkim samozaparcia ponieważ trzeba wiedzieć, kiedy grę zakończyć.

Ruletka