Inne gry ruletkowe z niekonwecjonalnymi kombinacjami

Inne gry ruletkowe z niekonwecjonalnymi kombinacjami

Przeczytaj też

Pokazać wszystkie artykuły

Podstawowe rodzaje gier w ruletkę

Gdy kasyna online chcą dotrzeć do jak najszerszego spektrum graczy kasynowych, mają tendencję dodawać do swojego portfolio obok automatów do gry, również gry stołowe, a zwłaszcza królową tych gier, ruletkę.

Wśród najczęstszych odmian, które spotykamy w kasynach online, znajdują się głównie wersje europejskie i francuskie. Różnice między nimi nie są duże, praktycznie chodzi o te same zasady, koło i to samo pole gry, które często występuje w dwóch formach, klasycznej oraz Racetrack-u z zakładami na sąsiadujące numery na kole ruletki. Różnica może dotyczyć tylko wersji językowej lub zakładu specjalnego „La Partage”, w którym w przypadku zera zwracana jest połowa depozytu.

Czasami można spotkać się także z ruletką amerykańską, która w odróżnieniu od wspomnianych powyżej odmian ma nie jedno, ale dwa zera.

Inne niekonwencjonalne wersje ruletki

Gracze zazwyczaj nie odchodzą od starych, dobrych klasyków i dlatego specjalne rodzaje ruletki prawdopodobnie nie będą ich za bardzo interesować. Niemniej jednak, niektóre firmy starają się eksperymentować z tą klasyczną grą, aby przyciągnąć tych, którym podstawowe wersje już się trochę znudziły lub którzy po prostu chcą spróbować czegoś nowego, niezwykłego.

Niektóre zmiany w porównaniu do oryginalnych ruletek, dotyczą rozmiaru samego koła i ilości liczb. W wersji klasycznej mamy ich 36, a z zerem jest ich w sumie 37. W niektórych specjalnych tzw. Mini-ruletkach jest ich z kolei tylko 13 (12+0), a w większych wersjach może ich być aż 101 (100+0).

W niektórych alternatywnych wersjach, koło jest uzupełnione dodatkowym pierścieniem, a obszar gry dodatkowym polem na zakłady specjalne albo na polu gry jest losowo wyznaczony numer lub symbol premium. Alternatywnie możesz zagrać w ruletkę, w której kręci się kilka kół jednocześnie (Multiwheel Roulette). Bardzo specyficznym rodzajem jest chińska ruletka, w której liczby zastępuje się znakami (zwierzętami) chińskiego kalendarza.

W rzadkich przypadkach zmiany mogą wpłynąć nawet na sposób, w jaki losowane są liczby. Dobrym przykładem jest na przykład starsza gra Pinball Roullette od dostawcy Playtech, w której o wyniku decyduje nie koło, a stół do pinballa. Wystrzeliwuje w nim kula, która przypadkowymi odbiciami dociera do liczb poruszających się w jej dolnej części.

Ruletka