System Parlay

System Parlay

System Parlay, strategia gry w ruletkę

System Parlay to bardzo agresywna strategia ruletki. Dzięki niemu gracz może w krótkim czasie ze stosunkowo niskim kapitałem wygenerować wysoki zysk. Taka możliwość jest oczywiście równoważona przez wyższe ryzyko i prawdopodobieństwo przegranej. Ale w przeciwieństwie do systemu Martingale, w czasie gry nie ryzykujesz przegrania wysokiej kwoty.

W ruletce istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że w wynikach poszczególnych rund ruletki oba kolory będą wypadać na przemian. Oczywiście kolory nie będą się zmieniać w każdej rundzie, ale mniej lub bardziej regularnie. Każdy gracz ruletki wie, że nie jest niczym wyjątkowym wypadnięcie tego samego koloru nawet 6 razy z rzędu. System Parlay nie stara się tego trendu uniknąć, ale raczej z niego skorzystać.

Podstawowe zasady systemu Parlay w grze ruletka

System Parlay działa na zasadzie piramidy. Cały czas należy stawiać na ten sam kolor. Jeżeli wygrasz, to w następnej rundzie stawiasz wygraną wraz z pierwotną stawką. W momencie przegranej zaczynamy od początku. Długość progresji zależy tylko od Ciebie (liczba kolejnych stawek wygrywających, po której kończysz grę). Ogólnie rzecz biorąc, za optymalną przyjmuje się progresję nie dłuższą niż 4. Czterokrotne powtórzenie tego samego kolory występuje relatywnie często. Przy czterokrotnym powtórzeniu tego samego koloru i pierwszej stawce równej 2 EURO, zyskałbyś:

  • Stawka na czarny kolor 2 EURO ...wynik czarny = wygrana 2 EURO
  • 2. Stawka na czarny kolor 4 EURO ...wynik czarny = wygrana 4 EURO
  • 3. Stawka na czarny kolor 8 EURO ...wynik czarny = wygrana 8 EURO
  • 4. Stawka na czarny kolor 16 EURO ...wynik czarne = wygrana 16 EURO

Na początku stawka wynosiła tylko 2 euro, którymi ryzykujemy podczas całej serii. W przypadku wygranej możemy jednak zyskać 2 + 4 + 8 + 16 = 30 EURO, co stanowi 15-krotność stawki.

Wady i zalety stosowania systemu Parlay w ruletce

Strategia jest dosyć ryzykowna. Prawdopodobieństwo wypadnięcia tego samego koloru 4 razy z rzędy nie jest wysoka. Jednak to ryzyko jest rekompensowane niskim kapitałem, którym na początku gry ryzykujemy oraz możliwą wysoką wygraną.

Ruletka